İşletmelerin günümüz koşullarında en yüksek hızda ve en verimli bir şekilde ürünlerini üretmeleri yada sevk etmeleri, kontrolü,dağıtımı ve bu ürünleri mümkün olduğunca düzenli bir şekilde kayıt altına almalıdır. Bu ürünlerin teknolojik imkanlarla takip edilmesi ve her hareketin kayıt altına alınması ot/vt teknolojisiyle mümkün. Otomatik Tanımlama/Veri Toplama olarak adlandırılan sistemde personel ihtiyaç olmadan ürünlerin sistemden bulunması, sisteme kaydının yapılması gibi durumları sağlayan sistemlere verilen bir isimdir.Barkod okuyucular , akıllı kart okuyucular , manyetik kartlar , rfid antenler , rfid etiketler bu sisteme ait donanım birimleridir.

Neden Otomatik Tanımlama/Veri Toplama?
Üretim miktarları her geçen gün daha da artmakta olan işletmelerin artmakta olan taleplerden ötürü, artan siparişlerin ve üretimlerin takibinde önemli sorunlar yaşamaktadır. Özellikle üretim sırasında üretim bantları takibi, üretimde malzemelerin kullanım oranları, ürünlerden ne kadar kaldığına dair verileri, bilgileri rahatça alabilmek için ve üretim yapan yerlerin uyması gereken ISO 9000 standartlarında üretim olup olmadığını incelemek için fazla miktarlarda üretim yapan yerler bu teknolojiye başvurarak büyük bir yükün altından kalkmaktadır. Bu sistem en çok endüstri mühendisleri için kolaylık sağlamıştır. Çünkü üretim izleme,ambar izleme, kalite uygulaması, personel kontrol sistemi,sevkiyat kontrolü gibi durumların nerdeyse hepsinde görevli kişiler endüstri mühendisleridir ve onların daha kısa sürelerde daha verimli sonuçlar elde etmelerini sağlamıştır.

OT/VT Çözümleri Nelerdir?
En çok bilinen donanım çözümlerinden birisi barkod okuyuculardır. Bunun yanında el terminalleri,sabit ve forklift terminalleri, mobil yazıcılar, tabletler ve endüstriyel yazıcıları söyleyebiliriz.En çok kullanılan donanımlardan birisi olarak el terminallerinden bahsedecek olursak temel amacı bilgi transferidir.Kare barkodlarla veya manuel olarak girilen bilgilerle transferler sağlanmaktadır.Bu terminaller kullanım yerlerine göre teknik olarak bazı değişikliklere uğrasa da genel olarak hepsi aynı amaçlarda kullanılmaktadır. El terminalleri online ve offline olarak kullanılabilmektedir. Bir diğer en çok kullanılan donanım ise forklift terminalleridir. El terminallerine göre avantajı ise boyutundan dolayı el terminali gibi düşürüp kırma, kaybetme veya şarj sıkıntısı gibi durumlar olmaz çünkü araçlara monte edilebilen bir donanım ve oldukça kullanışlıdır.

Etiketler: izmir barkod cihazları ,barkod yazıcı  , kablosuz barkod okuyucu, intermec el terminali  , mobile m3 el terminali, karekod yazıcı , karekod okuyucu ,zebra yazıcı , toshiba yazıcı , argox yazıcı , zebex barkod okuyucu , perkon barkod okuyucu , honeywell barkod yazıcı

0232 251 20 01

Hemen arayın