0232 251 20 01

Hemen arayın

  • Buluta Yedekleme

  • Bulut Depolama Alanı

  • Uygulamaları Buluta Taşıma

  • Bulut Tabanlı Sanal Bilgisayarlar

Bulut tabanlı teknoloji nedir?

Bulut hizmetleri bir hizmet sağlayıcının internet aracılığıyla müşterilere sunduğu teknolojik hizmetleri kapsamaktadır.Piyasada genel olarak bulut olarak adlandırılır. Bulut hizmetlerinin özellikleri , müşteriler genellikle yazılım lisansları ve destekleyici sunucu ve ağ altyapısı  yatırımı yapmak yerine , aylık faturalandırma düzenlemesi altında bulut hizmetlerine abone olurlar. Birçok işlemde, bu yaklaşım bulut tabanlı bir teknolojiyi bir sermaye giderinden ziyade operasyonel gider yapar. Yönetim açısından bakıldığında, bulut tabanlı teknoloji, kuruluşların yazılımları, depolamayı, hesaplama ve diğer BT altyapı öğelerini, bunları koruma ve yükseltme yükü olmadan erişmelerine olanak tanır.

Özel ve kritik şirket datalarınızı Evoset’in bulut sunucularında yedekleme özelliklerinden faydalabilir ve bunu otomatik birşekilde sağlayabilirsiniz.Evoset teknik uzmanları verilerin doğru ve sağlıklı yedeklendiğini anlık olarak takip etmektedir , sizde şirketiniz için izmir ‘de bulut yedekleme hizmetimizden faydalanabilirsiniz

Şirketinize ait bulut sunucularda birçok ortak verilere şirket içinde ve dışında bilgisayar , tablet ve akıllı cep telefonlarınızdan erişebilirsiniz.Sizde şirketiniz için güvenli bir bulut sunucuya ihtiyaç duyuyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz.

Bulut hizmetlerinin kullanımı, hizmet olarak yazılım (SaaS), hizmet olarak platform (PaaS) ve hizmet olarak altyapı (IaaS) gibi terimlerle kategorize edilmiştir.

SaaS, uygulamaların bir satıcı veya servis sağlayıcısı tarafından barındırıldığı ve müşteriler için genellikle internet üzerinden bir ağ üzerinden müşterilere sunulan bir yazılım dağıtım modelidir. Örnekler Microsoft Office 365, Logo Tiger Wings , Netsis Bulutum , Google G suite gibi.

PaaS, işletim sistemlerinin ve ilgili servislerin internet üzerinden indirme veya yükleme olmadan teslim edilmesini ifade eder. Bu yaklaşım, müşterilerin temel altyapıya yatırım yapmak zorunda kalmadan uygulamaları oluşturup dağıtmasına olanak tanır. Microsoft azure örneklendirilebilir.

IaaS, depolama, donanım, sunucular ve ağ bileşenleri dahil olmak üzere tüm işlemleri bir ağ üzerinden erişilebilir hale getirmek için kullanılan ekipmanların dışarıdan temin edilmesini içerir. Örnekler arasında Amazon Web Hizmetleri, IBM Bluemix ve Microsoft Azure bulunur.

Etiketler: netsis buluta yedekleme , logo buluta yedekleme, izmir bulut sunucu ,izmir microsoft azure , bulut bilgisayar , bulut uygualamarı , bulut sunucu fiyatları